GPS Routes & Training Logs  Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
 
  Přihlášení / Registrovat
st 31.květen 2023, 19:20
Jazykové verze
Vyberte si jazykové rozhraní:

Czech English
 
Software
· MC Navi
 
Menu
· Domů
· Akce
· Ankety
· Banners
· Co je jinde
· Content
· Diskuzní fóra
· Downloady
· Galerie
· Kontakt
· Novinky
· Profil uživatele
· RSS
· Statistika
· Top
· Trasy
· Tréninkové logy
· Témata
· Vyhledávání
 
Kalendář
květen 2023
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Reklama
GPS Routes & Training Logs
GPS Routes & Training Logs
 
Kdo je přítomen
Právě je 28 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
 
Stories: Největší ekologické blbosti 
Každý den se člověk setkává s nějakou blbostí a nestačí se divit. Jelikož je v poslední době hodně omílané téma životní prostředí a globální oteplování, tak se zde omezím jen na toto. Seznam budu postupně doplňovat, až se dostanu na tu stovku, jak mne bude něco napadat. A pokud napadne něco Vás, tak to klidně napište pod článek.

CO2

  V souvislosti s globálním oteplováním se neustále opakuje jedno - za všechno mohou emise CO2, které vypouštíme do vzduchu spalováním čehokoliv. CO2 je běžná odpadní látka při spalování jakéhokoliv organického materiálu i při zátěži člověka, takže takový cyklista má mnohem větší emise než někdo, kdo jen sedí na zadku. To je ale jen jen mizivé množství, takže se tím ani nebudeme zabývat. Hlavní problém je spalování paliv, které nejsou součástí celkového oběhu CO2 na zemi - ropa, plyn a uhlí. Spalování dřeva tolik nevadí, protože je součástí systému - strom opět vyroste a na to se zužitkuje vypuštěné CO2.

  Jenže - vliv CO2 na globální oteplování není vůbec potvrzen, viz například film Veľký podvod s globálním oteplováním, jde o hlavně o mediální masáž, způsob jak ovládat lidi a něčím je strašit. Navíc - veškeré snahy o omezení emisí jdou špatným směrem. Například snižování emisí CO2 u automobilů je naprostý nesmysl, když jen 15 největších lodí světa má emise stejné jako všechna auta světa dohromady. Omezení emisí automobilů o 10% je tak jako zakázat lidem prdět.

Emise aut

  U aut se v podstatě vždy uvádí jen emise CO2. Je to také jediný údaj, který mají automobilky povinnost uvádět. jenže z předchozího odstavce plyne, že je to blbost. Mnohem důležitější jsou emise ostatních prvků, především jedovatých CO a NOx a rakovinotvorného popílku. Právě popílek je ze všech nejhorší, protože se usazuje v plících a těžko se odtud dostává. Je to v podstatě stejné jako u kuřáků. Jenže kouřit Vás nikdo nenutí. Hlavním tvůrcem popílku je přitom naftový motor, který má jedinou přednost - nižší emise CO2. Proto je také často preferován, obzvlášť automobilkou VW, která má přitom nejhorší nafťáky ze všech automobilek. Limity emisí jsou nastaveny pro benzínové a naftové motory zvlášť, pokud by měl nafťák splnit emise benzínu, tak by nejezdily žádné. Také v některých státech USA ani nejde auto na naftu homologovat, protože nesplňují tamní emise. A tak by to také mělo být, pokud si chceme chránit zdraví. Ale to zjevně nechceme. Většině lidí je to navíc jedno - kouří to za nimi, ne před nimi.

  Viníkem tohoto stavu jsou jako vždy politici - díky tomu, že na naftu byla jen velmi malá spotřební daň, tak byl na přelomu osmdesátých a devadesátých let 20. století ohromný rozmach nafty. Automobilky usilovně pracovaly na vylepšování těchto motorů a na benzín se pozapomnělo. Diesel tak dostal turbo (bez něj v podstatě žádný motor už není) a přímé vstřikování a předběhl benzín v účinnosti. Dnes se ceny vyrovnaly, takže se benzín vrací na scénu - dostává turbo, Fiat zvedl účinnost odstraněním škrtící klapky (systém MultiAir), NIssan zavádí dvojitý vstřik a objevilo se i řešení se spalováním v předkomůrce. Účinnost benzínového motoru se tak dostává na účinnost nafťáku a tedy i na podobné emise CO2 při mnohem nižších emisích NOx a popílku. Bude ještě pár let (tak 10 - životnost automobilů) trvat, než se tyto změny v provozu projeví. Je jen vinou politiků, že to trvalo tak dlouho a 10 let vývoj benzínových motorů ustrnul.

Městská doprava

  Myslíte si, že jezdíte s MHD ekologicky? Omyl! To by platilo, kdyby autobusy jezdily alespoň na plyn. Jenže většina jich jezdí na naftu a s tím souvisí odstavec výše. Stát tak na zastávce autobusu je možná horší, než dát si cigaretu. Při rozjezdu autobusu se vyvalí takový oblak smradlavého kouře, že se tam nedá několik minut dýchat.

Solární elektrárny

  Boom solárních elektráren je už naprostý nesmysl. Ještě bych chápal, když si dá někdo tyto panely na střechu domu, kde se využije jinak holé místo, ale stavět takovou elektrárnu na zelené louce, kde zabere celé pole je přímo dementní. Už takhle je zde vše vybetonováno a přírody ubývá. Kdyby se místo toho zasadil les, tak se přispěje životnímu prostředí tisíckrát více. A když už chtějí dělat solární elektrárnu, ať ji postaví na poušti v Africe, kde svítí celý rok a ne jen tři měsíce v roce.

Větrné elektrárny

  Zde platí to samé co u solárních elektráren. Jejich stavba má smysl někde na pobřeží moře, kde fouká v podstatě non-stop, případně přímo kilometr v moři, kde nezaberou žádné místo. Na vrcholku hor sice fouká více než v údolí, ale pořád je to nesrovnatelné s pobřežím. Nehledě na to, že to hyzdí krajinu a hučí.

Globální oteplování

  Nevím, zda za oteplování planety může člověk nebo ne. Možná ano, možná ne, možná jen z části, je ale pravda, že tohoto fenoménu se dnes zneužívá jen na to, aby se mělo čím strašit lidi. Zavádí se omezení emisí, ale na špatném místě. jde jen o to, mít čím strašit lidi. Lidi se musí pořád něčeho bát, a také je nutné najít nějaký důvod pro zavádění dalších restrikcí a zvyšování daní. naopak různé dotace na ekologie mají opačný cíl - "podívejte, co vše jsem Vám dali". Tedy typická komunistická myšlenka - "vše Vám seberem a pak Vám milostivě něco vrátíme".

Biopaliva

  V poslední době téměř modla, jak se ale ukazuje, také hlavně nafouknutá bublina, která spíše škodí než pomůže. Jednak pěstování biopaliv zvedá cenu potravin, protože tam, kde se pěstují rostliny kvůli biopalivu, se nemůže pěstovat rostlina na jídlo a také za biopaliva stát garantuje vyšší cenu, takže se zemědělcům nevyplatí pěstovat na potraviny. Hlavním zdrojem pro biopaliva je u nás navíc řepka olejka, která způsobuje značné problémy zvěři, protože na jaře roste jako první a zvěř (hlavně srnčí) požírá jen ji, je ale plná dusičnanů po hnojení a zvěři pak odumírají játra, píce a nervová soustava, až nakonec uhynou, pokud je řepka jedinou složkou jejich potravy. Navíc hlavně naftová složka (olej) se špatně spaluje, motor tak má ještě větší emise škodlivých látek (saze, NOx) a ničí motory.

Topení

  Stále se poukazuje na to, že lidé topí ve starých kotlích uhlím a odpadky. V této souvislosti se často zmiňují důchodci, ale ti jsou jen špičkou ledovce. Ať si důchodci topí čím chtějí, těch je na vesnicích poměrně málo, navíc často topí málo, je téměř pravidlem, že žijí při 15°C a radši si vezmou tlustý svetr a ponožky, takže zase takovou neplechu nenadělají. Co vadí, že takto topí i mladá a střední generace. Vidím to i kolem sebe. Ti si často koupí starší barák, kde pokračují v topení uhlím a odpadky. Vím třeba o domu v Královicích, kde bydlí rodina s dítětem, z komína se neustále valí dým všech možných barev, ale hlavně že mají na zahradě pitbula a jejich dítě je zahrnuto různými hračkami jako je malá motorová čtyřkolka. Na toto mají, ale na nový kotel ne. Takovýto přístup hraničí s demencí a totálním ignorantstvím svého okolí. Bohužel toto není výjimka, ale pravidlo. Zavedl bych při koupi domu nutnost doložit ekologické vytápění - nový kotel s určitou účinností, jinak bych odmítl udělat zápis do katastru. A zavedl bych velkou spotřební daň na kotle na uhlí, aby se to přestávalo vyplácet. Ano je to utopie, lobby uhlobaronů je velké.

Uveřejněno v so 17.říjen 2009, 0:00 od Mike
Příbuzná témata:

Nature conservation

Odpovědět na téma
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

autopřihlášení
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 
Příbuzné odkazy
· Více o Nature conservation
· Novinky od Mike


Nejčtenější článek o Nature conservation:
Energie naruby

 
Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosíme, udělejte si čas a ohodnoťte tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Ucházející
Špatný


 
Předvolby

 Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

 
Powered by phpBB-nuke. All rights reserved. Stránka generována 0.363 vteřin, 35 SQL dotazů.