GPS Routes & Training Logs  Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
 
  Přihlášení / Registrovat
st 31.květen 2023, 17:55
Jazykové verze
Vyberte si jazykové rozhraní:

Czech English
 
Software
· MC Navi
 
Menu
· Domů
· Akce
· Ankety
· Banners
· Co je jinde
· Content
· Diskuzní fóra
· Downloady
· Galerie
· Kontakt
· Novinky
· Profil uživatele
· RSS
· Statistika
· Top
· Trasy
· Tréninkové logy
· Témata
· Vyhledávání
 
Kalendář
květen 2023
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Reklama
GPS Routes & Training Logs
GPS Routes & Training Logs
 
Kdo je přítomen
Právě je 31 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
 
Stories: Informace o globálním oteplování jsou manipulovány 
Z britského Climate Research Unit pro zkoumání klimatických změn někdo vynesl dokumenty a obsahy mailů. Mluví se o hackerech nebo někom přímo z institutu a zabývá se tím policie. Měli bychom ale spíše poděkovat, protože z uvedených dokumentů plyne, že vědci záměrně překrucují data tak, aby vypovídala ve prospěch vlivu člověka na globální oteplování.

Jde například o to, že naměřená data jsou záměrně dezinterpretována tak, aby se to hodilo jejich tvůrcům. V jednom mailu například píše klimatolog Phil Jones, jaký použil trik, aby skryl klesání globálních teplot v posledních letech. Ten navíc potvrdil, že uvedený mail je pravdivý.

V jiných mailech zase nejdeme, jak se vědci - zastánci teorie globálního oteplování - vyjadřují o svých oponentech a dokonce radují ze smrti jednoho z nich.

Samozřejmě se hned ozvaly hlasy, že uvedené údaje jsou záměrně vybrané a vytržené z kontextu. To je samozřejmě pravda, protože jaký smysl by mělo uvádět normální maily? Alarmující je, že k tomuto vůbec dochází. Vědec by si nic takového neměl vymýšlet.

Zamysleme se ale nad tím, co je toho příčinou. Vědec je normální člověk, který má většinou rodinu a musí se nějak živit. Pokud je postaven před nějaký úkol, který má něco dokázat, a je mu naznačeno, že pokud to nedokáže, tak může přijít o místo, tak si ho bude snažit udržet. I za cenu toho, že zjištěné nebo naměřené údaje přizpůsobí účelu svému. Je veřejným tajemstvím, že právě taková jsou zadání. A pokud chcete nějaký grant při výzkumu počasí a klimatu, tak v podstatě musíte žádat tak, že zkoumáte vliv člověka na globální oteplování, jinak ho nedostanete.

Vraťme se ale k vědě. Téměř vše ukazuje na to, že za výkyvy teplot v historii Země může hlavně Slunce. Kolísání jeho činnosti a tedy záření, které vysílá směrem k nám, má velký vliv na teplotu na Zemi. Je to jako když si doma zatopíte v kamnech. Důkazem tohoto tvrzení je křivka aktivity slunce a teploty, které si naprosto odpovídají.

Často uváděným omylem (nebo spíše záměrnou dezinterpretací) je, že CO2 způsobuje oteplení. Pravda je ale přesně opačná. Dokazuje to křivka závislosti obsahu CO2 ve vzduchu a teploty. CO2 následuje se zpožděním průběh teploty, takže je to přesně naopak - nejprve vzroste teplota a pak teprve roste CO2. Vhodnou prezentací lze docílit, že toto zpoždění není vidět. A jak to funguje? Jednoduše - jak roste teplota, klesá schopnost oceánu pohlcovat CO2 a ten tak v atmosféře narůstá. Viz graf.

Nejhorší na tom je, že argumenty odpůrců globálního oteplování nikdo nevyvrátil ani nvyvrací. Slyšíme jen fráze jako "účelové argumenty", "vytržené z kontextu" apod. Nikdo ale nedává žádné protiargumenty. Pouze plamenná prohlášení politiků.

Přestaňme politikům věřit. Jsou to podvodníci, kteří vše dělají pro své osobní zájmy a zájmy spřízněných skupin. Čtěte fakta, na internetu jich je dost, například:

A pokud si myslíte, že neexistuje manipulace s míněním lidí, že lidé nejsou sledováni na každém kroku, tak se třeba zamyslete, kde se vzaly SMSky, co si lidé psali 11.září 2001 při útoku na WTC. Samozřejmě všechny SMSky a hovory se nahrávají. není to tak, že by někdo chtěl někoho odposlouchávat a seděl někde se sluchátky a nahrávacím zařízení. Jeden tříminutový hovor zabere na disku 250kB. Je toto v dnešní době problém uložit?

Zamyslete se nad vším, co kolem sebe vidíte, a nevěřte všemu, co Vám média nakukají. Dávejte si věci do souvislostí. nejste ovce, ale lidé.

Uveřejněno v so 28.listopad 2009, 0:00 od Mike
Příbuzná témata:

Nature conservation

Odpovědět na téma
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

autopřihlášení
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 
Příbuzné odkazy
· Více o Nature conservation
· Novinky od Mike


Nejčtenější článek o Nature conservation:
Energie naruby

 
Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosíme, udělejte si čas a ohodnoťte tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Ucházející
Špatný


 
Předvolby

 Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

 
Powered by phpBB-nuke. All rights reserved. Stránka generována 0.322 vteřin, 35 SQL dotazů.