GPS Routes & Training Logs  Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
 
  Přihlášení / Registrovat
st 31.květen 2023, 18:06
Jazykové verze
Vyberte si jazykové rozhraní:

Czech English
 
Software
· MC Navi
 
Menu
· Domů
· Akce
· Ankety
· Banners
· Co je jinde
· Content
· Diskuzní fóra
· Downloady
· Galerie
· Kontakt
· Novinky
· Profil uživatele
· RSS
· Statistika
· Top
· Trasy
· Tréninkové logy
· Témata
· Vyhledávání
 
Kalendář
květen 2023
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Reklama
GPS Routes & Training Logs
GPS Routes & Training Logs
 
Kdo je přítomen
Právě je 25 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
 
Stories: Středočeský kraj rozhazuje, ale na opravu silnic nemá 
Typickým příkladem je Český Brod. V roce 2007 mělo dojít k opravě silnice Palackého a zároveň k renovaci vodovodního řádu a kanalizace v této ulici. Silnici měl platit kraj, zbytek obec. Téměř se chce říci, že jde o idylické skloubení dvou oprav. Ale dopadlo to trochu jinak.

Město Český Brod zahájilo práce na opravě kanalizace v roce 2007, ta se ale protáhla až do zimy a nestihla se tak opravit silnice, přestože peníze na ni měl kraj vyčleněny. Proto byly výkopy jen provizorně záplatovány. K opravě mělo dojít následující rok. To se ale konaly volby, ve kterých vyhrála ČSSD pod vedením Davida Ratha. Došlo ke zrušení opravy a jejímu odložení na neurčito.

Tím to ale nekončí. V roce 2009 město opravilo chodníky v celé ulici od začátku obce až do centra, kde vznikla pěkná zámková dlažba, takže další pokrok ze strany města, i když se zpožděním. O opravě silnice stále není řeč s tím, že kolují neověřené informace, že kraj na to nemá peníze.

V roce 2010 se konečně má začít s opravou silnice, což je informace přímo z vedení obce. Jenže v létě přichází další sprcha - kraj se dostal do finančních problémů a musel redukovat plánované investiční akce. Prý by se má oprava uskutečnit v dalším roce. Takže tři roky po provedení opravy kanalizace stále není opravena silnice, záplaty se propadly místy o 5-10cm, takže jízda skrz město je možná tak maximálně s offroadem (pardon - onroadem).

Kde je příčina tohoto stavu? Každého hned napadne, když se podívá, na co vše kraj má. Například na placení zdravotnických poplatků, které obchází zákon. Pokladnu Středočeského kraje to stojí ročně 80 miliónů. Za roky 2008-2010 je to tedy už 240 miliónů. Cenu opravy silnice přitom odhaduji tak na 10-20 miliónu Kč. Všechny kraje přitom zaplatí za poplatky cca 600 miliónů ročně, za to by bylo pěkných pár kilometrů opravených silnic. Všechny kraje už pochopily, že na to nemají a s proplácením končí. Ne tak hejtman Rath. Ten pouze po bodyčku od EU upraví systém proplácení - o vrácení se bude žádat, proplacení bude navíc lustrováno, ne každý ho dostane.

Najdou se i další peníze - Středočeský kraj totiž proplácí jízdné školákům do školy. To stojí ročně cca 250 miliónů. To už máme za poslední dva roky 500 miliónů, tedy půl miliardy! I zde dochází ke změně v proplácení - o proplacení se bude žádat podobně jako u zdravotnických poplatků. A pokračovat bychom mohli nesmyslným projektem středočeské univerzity apod.

Pokud tedy bydlíte ve Středočeském kraji (a nebydlíte v Hostivicích, kde je Rath v zastupitelstvu obce), tak snad už víte, proč se zde silnice neopravují, nebo jen mizerně. Na východ od Prahy jsem za poslední tři roky (2008-2010) nezaznamenal jedinou opravu silnice, kde by byl položen zcela nový povrch. Pouze tu a tam došlo k naplácání záplaty lopatou, takže hrboly zůstaly, jen tam není díra, ale pro změnu schod.

Uveřejněno v čt 29.červenec 2010, 0:00 od Mike
Příbuzná témata:

Routes

Odpovědět na téma
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

autopřihlášení
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 
Příbuzné odkazy
· Více o Routes
· Novinky od Mike


Nejčtenější článek o Routes:
Mapování pro OpenStreetMap

 
Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosíme, udělejte si čas a ohodnoťte tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Ucházející
Špatný


 
Předvolby

 Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

 
Powered by phpBB-nuke. All rights reserved. Stránka generována 0.387 vteřin, 35 SQL dotazů.