GPS Routes & Training Logs  Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
 
  Přihlášení / Registrovat
ne 17.říjen 2021, 18:26
Jazykové verze
Vyberte si jazykové rozhraní:

Czech English
 
Software
· MC Navi
 
Menu
· Domů
· Akce
· Ankety
· Banners
· Co je jinde
· Content
· Diskuzní fóra
· Downloady
· Galerie
· Kontakt
· Novinky
· Profil uživatele
· RSS
· Statistika
· Top
· Trasy
· Tréninkové logy
· Témata
· Vyhledávání
 
Kalendář
říjen 2021
poútstčtsone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 
Reklama
GPS Routes & Training Logs
GPS Routes & Training Logs
 
Kdo je přítomen
Právě je 52 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
 
Stories: Opravdu jsou turisté ti, kteří ničí naši přírodu? 
Každý rok se lze dozvědět z denního tisku nebo TV zpravodajství, jak cyklisté ničí naší přírodu, jak ničí cesty, které vedou lesem, jak kvůli nim dochází k erozi půdy, což je v podstatě konec všech rostlin a zvířat v širokém okolí. Jestli je něco demagogie, tak právě toto. Lze spekulovat, zda jsou tyto informace vypouštěny záměrně nebo ne, ale do toho se raději pouštět nebudeme.

Pravdou ale zůstává, že právě cyklisté a turisté obecně ničí přírodu nejméně. Jakou škodu může vykonat jedna lidská síla, která navíc pracuje tak, aby využila nejvíce energie k samotné přepravě a minimalizovala jakýkoliv jiný efekt. Není nic horšího, než mrhat energií na něco jiného. Kolo se odvaluje a tak nadělá jen málo škody. Jistě že po něm zbude v měkkém terénu rýha, stejně jako po chodci nebo koni zbudou šlápoty. S tím si ale příroda snadno poradí. To je jediný negativní projev turistů obecně. Jinak vydávají jen minimální hluk, nezatěžují prostředí spalinami a při určité dávce obezřetnosti ani neohrožuje ostatní turisty nebo jen stejně, jako je tomu ve městě. Výjimky ponechme stranou, protože ty se najdou vždy a všude.

Už vůbec se ale nemluví o tom, jak se chovají právoplatní majitelé nebo správci lesa. Ať už jsou to soukromníci, obce nebo stát. Jeden příklad za všechny je Palkovická stezka, kterou parta nadšenců zušlechťovala a udržovala pro všechny, kteří si chtěli odpočinout v přírodě, vysadit ze shonu dnešního života a projít se krásnou a nenarušenou přírodou. Nebylo tam krásně?Někdo se ale rozhodl jinak. Nevím, zda účelem zvětšení cesty byla budoucí těžba dřeva nebo se zde bude budovat široká cesta pro turisty. Každopádně ani jedno není správné. Nepotřebujeme více cest, těch je v našich lesích již požehnaně. potřebujeme alespoň zachovat les, takový jaký je a ne ho dále devastovat.Hospodáři nedokáží udržet v dobrém stavu ani současné cesty, které spousta lidí využívá ke zbavení se nepotřebného odpadu.Lze i pochopit, že lesníci musí prostě do lesa občas jezdit. Když tam ale při těžbě jedou stokrát, co by jim udělalo, kdyby tam zajeli ještě jednou a cestu srovnali, obzvláště, pokud se jedná o turistickou trasu.To je tak těžké myslet nesobecky i na to, že zde žijí jiní lidé, že jde zde nějaké příroda, že z ní má (nefinanční) užitek i někdo jiný? Lidé, kteří nechtějí v lese nic ukrást, nic ničit, ale jen se projít nebo projet, prostě si odpočinout?

Vždyť je to i v zájmu jich samotných. Všichni místní většinou ví, kdo takto "hospodaří" a proto také o dotyčném každý mluví negativně. Jak by hned v očích ostatních povyrostl, kdyby se o něm mluvilo v dobrém jako o někom, kdo se nám o tu přírodu hezky stará. A stačí k tomu málo - trocha ohleduplnosti a jen málo práce.

První dva obrázky jsem si vypůjčil z webu o Palkovické stezce, doufám, že jim to nebude vadit, protože každý by měl o tomto problému vědět. Další obrázky můžete najít například zde.
Uveřejněno v út 04.březen 2008, 9:23 od Mike
Příbuzná témata:

Nature conservation

Odpovědět na téma
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

autopřihlášení
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 
Příbuzné odkazy
· Více o Nature conservation
· Novinky od Mike


Nejčtenější článek o Nature conservation:
Energie naruby

 
Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosíme, udělejte si čas a ohodnoťte tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Ucházející
Špatný


 
Předvolby

 Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

 
Powered by phpBB-nuke. All rights reserved. Stránka generována 0.388 vteřin, 35 SQL dotazů.